11 szprotawa herb

Natalia Brzezińska - Malta

brzezin06Natalia Brzezińska 

Kurs: General English Intensive Group Course (Malta)

Termin: 9 - 23 listopada 2021 r.

Najpierw chciałabym Wam zdradzić, dlaczego zdecydowałam się na udział w tym kursie. 

Kiedy nadarzyła się okazja wzięcia udziału w projekcie, byłam szczęśliwa, ale jednocześnie bałam się sama lecieć na wyspę, która jest tak daleko od mojego domu. Pomyślałam jednak, że będzie to dla mnie nowe i ważne doświadczenie życiowe. Mimo tego, że uczyłam się angielskiego w szkole, to jakoś zawsze sprawiał mi problemy. Pomyślałam więc, że kurs jest dla mnie szansą na przypomnienie sobie języka, z którym dawno nie miałam styczności.

Biorąc udział w projekcie, miałam okazję poznać wspaniałych i miłych ludzi. Większość osób pochodziła z Hiszpanii, Włoch, ale były również kursanci z Niemiec, Kolumbii oraz Francji. Mój kurs trwał tylko dwa tygodnie, ale niektórzy uczestnicy przylecieli tam nawet na pół roku! 

Zajęcia odbywały się szkole językowej BELS Malta & Gozo z dwiema bardzo sympatycznymi nauczycielkami. Na zajęciach nie ograniczaliśmy się tylko do pracy z podręcznikami, ale przede wszystkim bardzo dużo rozmawialiśmy w parach czy grupach. Dzięki temu mogliśmy się nawzajem lepiej poznać.

W wolnym czasie z wielką chęcią zwiedzałam Maltę, poznawałam jej kulturę i zwyczaje. Byłam również na wycieczce na wyspie Gozo – to druga co do wielkości wyspa archipelagu Wysp Maltańskich. Położona jest 2,5 km na północny-zachód od Malty. 

Te dwa tygodnie minęły bardzo szybko, ale dzięki nim nabyłam nowe doświadczenia oraz wiedzę. Teraz nie mam obaw przed konwersacją w języku angielskim. Bardzo się cieszę, że miałam możliwość wzięcia udziału w projekcie ERASMUS+.

Search