Nasza szkoła jest OK! - szkolenie nauczycieli

W czwartek 26 października trzydziestoosobowa grupa nauczycieli naszej szkoły, działająca w programie Szkoły Uczącej Się, odbyła wewnętrzne szkolenie z Oceniania Kształtującego, które poprowadziły liderki programu p. Olga Tórz-Wciórka i p. Grażyna Mirowska. Spotkanie miało na celu wdrożenie nauczycieli do kolejnych modułów pracy z elementami OK, które opierają się na celach lekcji w języku uczniów, kryteriach sukcesu ucznia oraz informacji zwrotnej dla rodziców i ucznia na temat postępów w nauce lub ewentualnych braków. Wypracowano wspólne zasady dotyczące współpracy z rodzicami (informacje szczegółowe pojawią się w późniejszym czasie) oraz zasady obowiązujące na lekcji prowadzonej metodą OK, w której atmosfera jest przyjazna każdemu uczniowi. W naszej szkole lekcje okeyowe nie łapią uczniów na błędach, które mają prawo popełniać, ale nadbudowują wiedzę uczniów na wcześniejszej wiedzy i umiejętnościach oraz jasno wytyczają cele pracy i zadań. Wzmacniają poczucie wartości dzieci, uczą odpowiedzialności za swój proces edukacyjny, jak również zachęcają do samodzielnej pracy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search