Pasowanie na ucznia

             We wtorek 9 października 2019 roku odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia klas pierwszych. To był wyjątkowy dzień, który zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów i nauczycieli, a także rodziców.Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych pani Dorota Grzeszczak, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Dorota Wójcik, dyrektor SZDK Teresa Zima oraz Dyrektor Banku PKO pan Czesław Szczepanik, rodzice, opiekunowie i dziadkowie pierwszoklasistów. Ogromną niespodzianką było pojawienie się na uroczystości Króla Maciusia.

             Uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły pani Jadwigi Zarzecznej-Rosół, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszoklasistów. Ciepłe słowa do bohaterów uroczystości skierowali również zaproszeni goście, od których uczniowie otrzymali słodkości i upominki oraz gadżety z logo SKO.  Uczniowie klas pierwszych zaśpiewali przygotowane piosenki, w których po raz pierwszy zaprezentowali swoje umiejętności. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

           Najważniejszym i doniosłym momentem uroczystości było pasowanie na ucznia, którego dokonała, w asyście króla Maciusia, dyrektor pani Jadwiga Zarzeczna- Rosół dotykając ogromnym piórem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów. Pod czułym okiem wicedyrektor pani Moniki Rogalińskiej uczniowie naszej szkoły złożyli  ślubowanie. W ten sposób pierwszoklasiści klasy IA, IB, IC i ID zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka w Szprotawie.Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.Wzruszającym momentem było również ślubowanie rodziców, którzy zobowiązali się m.in. słuchać swoje dzieci, pomagać im, wspierać, a przede wszystkim tak po prostu  przytulać. Na zakończenie, biorący udział w uroczystości, z dużym zainteresowaniem, obejrzeli bajkę  pt.:Akademia Pana Kleksa, w wykonaniu uczniów klasy V d.Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich.  

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych szóstek i piątek oraz sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search