Co by było, gdyby bohaterowie literaccy żyli w naszych czasach???

Uczniowie klasy 8A i 8B wiedzą doskonale, że bohaterowie ci, tak jak współcześni nastolatkowie, mieliby… facebookowe profile J Ósmoklasiści na lekcjach języka polskiego postanowili przenieść do XXI wieku bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego pt. „Kamienie na szaniec” i założyć im konta na serwisie społecznościowym. By to zrobić, bardzo dokładnie przeanalizowali lekturę oraz życie i dokonania Rudego, Zośki i Alka. Na podstawie pozyskanych informacji stworzyli facebookowe profile młodych harcerzy Szarych Szeregów. Okazało się, że to tylko z pozoru łatwe zadnie, gdyż oprócz znajomości tajników Facebooka potrzebne są również kreatywność i talent plastyczny, ale tego ósmoklasistom nie brakowało. Powstały „papierowe” konta uzupełnione prezentacją bohatera, listą znajomych i ich komentarzami, historią  wpisów, polubieniami, zdjęciami i rysunkami. Było to kolejne z zadań projektu edukacyjnego stworzonego przez nauczycielkę języka polskiego pod hasłem „Lektura w chmurach”, gdyż tego typu innowacyjne zadnia literackie są wywieszone w gabinecie nr 26 nad głowami uczniów. Facebookowe profile zawisły obok lapbooków wykonanych na podstawie utworów „Oskar i pani Róża” oraz „Mały Książę”. Jeszcze wiele lektur i zadań projektowych przed uczniami… tym razem prace plastyczne do „Trenów” Jana Kochanowskiego wykonają uczniowie klasy 7B.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2019 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search