Harcerska gra sprawnościowa „Skrzydło Wolności”

 Dnia 22 lutego harcerze i skauci z całego świata obchodzą Dzień Myśli Braterskiej. Tegoroczne obchody tego święta szprotawscy harcerze uczcili, uczestnicząc w 33 edycji gry sprawnościowej „Skrzydło Wolności”. Po raz kolejny harcerze 5 Drużyny Starszoharcerskiej „Słonecznego Szlaku”, działającej w naszej szkole, rywalizowali o puchar przechodni z drużynami z Małomic i Wiechlic.

Nasz patrol świetnie poradził sobie z zadaniami z wiedzy harcerskiej, historycznej oraz ćwiczeniami wojskowymi. Żołnierze z 11 Batalionu Dowodzenia z Żagania sprawdzali umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy, sprawność w nawiązaniu łączności przy pomocy wojskowej radiostacji oraz oceniali celne oko w zawodach strzeleckich na symulatorze Cyklop. Żadnych trudności nie sprawiły naszej drużynie zadania z wiedzy o zabytkach i historii Szprotawy, które musieli wykonać w Muzeum Ziemi Szprotawskiej. Jak co roku harcerze oddali hołd żołnierzom walczącym o wyzwolenie naszego miasta  po II wojnie światowej, zapalając znicz pod pomnikiem przy ul. Targowej. Niestety, zaledwie kilka punktów zabrakło naszej drużynie do wygranej i musi ona zadowolić się w tej edycji drugim miejscem.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Prywatność i ciasteczka

Szanujemy prywatność naszych użytkowników i chcemy, aby korzystając z naszej strony czuli się bezpiecznie. Poniżej przedstawiamy Politykę prywatności odnoszącą się do tzw. plików Cookies.

1. Kiedy wchodzisz na naszą witrynę, na dysku Twojego komputera mogą być zapisywane tzw. ciasteczka (ang. cookies), czyli niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez nasz serwer albo serwer Google
2. Zapisywanych na Twoim komputerze informacji wysyłanych z naszego serwera nigdzie nie gromadzimy i w żaden sposób nie przetwarzamy.
3. Oprócz ciasteczek wysyłanych z naszego serwera za pośrednictwem naszych witryn wysyłane są cookies firmy Google, które służą dopasowaniu reklam wyświetlanych w modułach Google do Twoich zainteresowań.
4. W każdym momencie możesz wyłączyć możliwość zapisywania wszystkich lub niektórych ciasteczek poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.
5. Jeżeli zdecydujesz się na odrzucenie wszystkich ciasteczek, nie będzie możliwe korzystanie z niektórych treści i usług udostępnianych w naszych witrynach, w szczególności wymagających logowania. Wyłączenie ciasteczek nie    powoduje natomiast braku możliwości przeglądania stron .
JAK WYŁĄCZYĆ CIASTECZKA

 w przeglądarce Firefox

 w przeglądarce Opera

 w przeglądarce Internet Explorer

 w przeglądarce Safari

w przeglądarce Chrome

Jeśli korzystasz z urządzenia przenośnego (telefon, smartfon, tablet), zapoznaj się z opcjami dotyczącymi ochrony prywatności w dokumentacji na stronie internetowej producenta Twojego urządzenia.

©2020 Szkoła Podstawowa nr 1 w Szprotawie. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Search